facebook youtube

klub/ O klubie

Misja klubu Czerwony Smok:

Dążenie do stworzenia jak najlepszych warunków do treningu sportowego przy udziale wyspecjalizowanej kadry trenerskiej.

Dzisiaj udało nam się osiągnąć ważny etap w realizacji celu. Posiadamy taki obiekt sportowy, który stwarza optymalne warunki do treningu zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych zawodników. Dzięki współpracy z wybitnymi specjalistami z dziedzin sztuk walki możecie przy naszym asyście  realizować sportowe marzenia. Dysponujemy specjalistami z zakresu fizjologii, fizjoterapii i osteopatii. Z nami trening jest bezpieczny i daje wiele przyjemności.

Co zyskujesz?

Trenując w naszym klubie:

• do dyspozycji masz klub 7 dni w tygodniu w godzinach 6-13, 15-22   sobota  8-16, niedziela12 -18
  • 24 zorganizowane jednostki treningowe: boks, zapasy, MMA, tajski boks, K1, kick-boxing, siłownia, sauna, w tym 5 jednostek porannych
  • dla zawodników raz w tygodiu crossfit
  • dofinansowanie do wyjazdów na imprezy sportowe
  • bezpośredni dostęp i łączenie treningów wewnątrz budynku z zewnętrznymi w pięknym otoczeniu jeziora maltańskiego

Historia

Oficjalnie Klub Sportów Walki Czerwony Smok został założony w 2003 roku przez Macieja Michalaka i Bartosza Jezierskiego, którzy pełnili wówczas również funkcję instruktorów. Do 2005 roku był klubem jednosekcyjnym i specjalizował sie w Taekwondo olimpijskim, a salę na zajęcia sekcji wynajmował od SP nr 36 na ul. Słowackiego. Już wtedy zawodnicy klubu odnosili sukcesy na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.

W roku 2005 klub zmienił swoją siedzibę i do 2008 roku korzystał z wynajmowanej sali od upadajacych zakładów odzieżowych Modena przy ul.Jackowskiego , gdzie znacznie rozszerzył swoja działalność o sekcje kick boxingu, tajskiego boksu, judo, mma. W tym okresie klub zyskał ogromną popularność i renomę, a nazwa Czerwony Smok stała się powszechnie znana dla większości młodych ludzi z Poznania, którzy zetknęli się ze sportami walki. Przyczyniło sie do tego wielu zawodników, którzy zdobywali najwyższe trofea na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Do najważniejszych należy zaliczyć: Bartosza Lewandowskiego, Marcina Zabłockiego, Damiana Gajewskiego, Natalię Skwarek (członek kadry olimpijskiej taekwondo), Przemysława Lisa, Szymona Wachowiaka, Jacka Felisiaka, Mateusza Każmierczaka, Marcina Wieczorka, Łukasza Szulca, Radosława Szygułę, Eryka Rzeszutka, Krystiana Czelewicza - zawodników i mistrzów Polski w kick boxingu i tajskim boksie.

Po kolejnej zmianie lokalizacji sali w 2008 klub stworzył zawodnikom na prawie 300 metrowej sali jeszcze lepsze warunki treningowe. Przy ul. Bóżniczej 6 zawodnicy mieli do dyspozycji mały ring podłogowy i fragmenty klatki. Powstały sekcje w Luboniu za sprawą Marcina Zabłockiego i Wągrowcu oraz Szamotułach za sprawą Macieja Wysockiego, które funkcjonują do dziś, szkoląc młodzież, by sięgała po najwyższe wyniki.

W latach 2008-2013 klub sięgał po najwyższe trofea: Wojtek Zbierajewski - Mistrz Świata Muay Thai WMF, Leonard Pociask - brązowy medalista Pucharu Europy IFMA.

Rok 2013 nie należał do najłatwiejszych, gdyż klub był zmuszony dwukrotnie zmieniać lokalizację. Kolejna sala wynajmowana od upadłych zakładów Modena, a po pół roku zmiana na dawną sali gimnastyki AWF w Parku Wilsona. W tym czasie, dzięki pracy z Piotrem Sawińskim, Joanna Socha zdobyła Mistrzostwo Europy Juniorów K1.

W 2014 dla klubu otwierają się nowe perspektywy i za sprawą sponsorów udaje się otworzyć salę nad jeziorem Maltańskim z klatką, częścią crossfitową (afiliowaną) oraz siłownią , gdzie, jak mamy nadzieję, klub osiądzie na stałe.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i trenującym, którzy nie zostali wymienieni oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w życiu klubu, przyczyniając się do jego dzisiejszego wizerunku.

Zapraszamy na treningi